شهرداری رشت
۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد
به سایت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت خوش آمدید
پوشش 107 مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران تنها در 72 ساعت گذشته 1397/08/05
پوشش 107 مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران تنها در 72 ساعت گذشته
 
 

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، آتش نشانان و تیم های امداد و نجات 14 ایستگاه آتش نشانی رشت در 72 ساعت گذشته نسبت به خدمات رسانی به شهروندان و پوشش حریق و حوادث در 107مورد حضور داشتند.

 شهرام مومنی با بیان اینکه طبق گزارش هواشناسی مبنی بر گرم تر شدن هوا و وزش باد گرم آتش نشانان از روز چهارشنبه 2 آبان 97  تا پایان وزش باد گرم در آماده باش کامل بسر بردند، تاکید کرد: ستاد فرماندهی و مرکز کنترل 125 آتش نشانی رشت در 72 ساعت گذشته پاسخگوی بالغ بر دو هزار و 887 مورد تماس شهروندان با این سامانه بوده اند.

وی در ادامه به 66 مورد رخداد آتش سوزی ضایعات، علفزارها و جنگل اشاره کرد و گفت: اطفای آتش سوزی علفزارها در مجموع با اعزام  239 آتش نشان بهمراه 83 خودروی اطفایی و آبرسان صورت گرفت.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در ادامه به دو مورد آتش سوزی منزل مسکونی در 72 ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: یک مورد آتش سوزی نانوایی، یک مورد سقوط یک اصله درخت،  3عملیات نجات حیوان، 9 مورد رها سازی شهروندان محبوس شده در آسانسور، 3 مورد قفل درب، 3 مورد تصادف خودرویی و محبوس شدن افراد، 2 مورد خدمات رسانی بواسطه سیلان بنزین خودروهای سواری در خیابان، 2 مورد حریق خودروی سواری  و 15 مورد خدمات ایمنی از دیگر اقدامات آتش نشانان بوده است.

شهرام مومنی با اشاره به شدت یافتن آتش سوزی علفزارها در روزهای گذشته به آماده باش و فراخوان آتش نشانان در 14 ایستگاه آتش نشانی اشاره کرد و گفت: آتش نشانان روزهای پر کاری را سپری داشتند که خوشبختانه  بواسطه همت و تلاش شبانه روزی شان توانستیم نسبت به پوشش 107 حریق، حادثه و خدمات ایمنی اقدام کرده و در بسیاری از موارد از گسترش آتش سوزی های علفزارها به منازل مسکونی و بروز خسارات سنگین احتمالی جلوگیری بعمل آوریم.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در پایان از تمامی آتش نشانان بواسطه تلاش شبانه روزی تشکر و قدردانی کرد و برایشان آرزوی سلامتی و سرافرازی روز افزون از خداوند منان خواستار شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 30
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal