شهرداری رشت
۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
به سایت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت خوش آمدید
در پی آتش سوزی نیمه شب گذشته رخ داد؛ نجات 7 شهروند از میان تل دود و آتش 1397/10/10
در پی آتش سوزی نیمه شب گذشته رخ داد؛ نجات 7 شهروند از میان تل دود و آتش
 

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، گزارش این آتش سوزی در ساعت 3:26 دقیقه صبح امروز 10 دی ماه 97 به مرکز ستاد فرماندهی 125 آتش نشانی اعلام شد که  سریعا 13 دستگاه خودروی اطفایی بهمراه 35 آتش نشان از ایستگاه های  2،3،6و12 به محل حادثه واقع در بلوار مدرس کوی استاد شهریار اعزام شدند.

 شهرام مومنی معاونت عملیات سازمان آتش نشانی در این باره گفت: به محض رسیدن به محل آتش سوزی؛ دود و شعله های زیادی از داخل پارکینک یکباب آپارتمان 2 طبقه مشاهده می شد.

وی ضمن تاکید بر شدت دود گرفتگی به گرفتار شدن تعدادی از ساکنان در قسمت های مختلف ساختمان اشاره داشت و افـزود: نیروهای آتش نشانی به سرعت به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول پس از قطع جریان برق و گاز، با استفاده از تجهیزات انفرادی، دستگاه های تنفسی، خاموش کننده دستی و لوله های آبرسانی نسبت به عملیات مهار شعله های آتشاقدام کردند کردند.

مومنی تصریح کرد: همزمان گروه دوم آتش نشانان با تجهیـزات ویژه خود را به راهـروها و طبقات این ساختمان رسانده و پس از جستجو؛ خوشبختانه توانستند 7 تن از ساکنین اعم از مرد، زن و کودک را بدون هیچ گونه آسیبی به محل امن انتقال دهند.

 وی با اعلام اینکه خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب جانی نرسید، خاطرنشان کرد: آتش سوزی در مدت زمان کوتاهی با تلاش نیروهای عملیاتی کاملاً خاموش شد.

مومنی در پایان با اشاره به آسیب دیدگی شدید دو خودروی سواری در پارکینگ آپارتمان افزود:   علت بـروز این آتش سوزی توسط کارشناسان در حال بـررسی است و آتش نشانان پس از ایمن سازی محل حادثه و خارج کردن دود از داخل ساختمان به آشیانه بازگشتند.

 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 124
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal