شهرداری رشت
۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
به سایت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت خوش آمدید
نگاهی کوتاه بر عملکرد 24 ساعته آتش نشانان/آتش نشانی رشت 1397/12/20
نگاهی کوتاه بر عملکرد 24 ساعته آتش نشانان/آتش نشانی رشت

 

125رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، تیم های امداد و نجات آتش نشانان در 24 ساعت گذشته 8 مورد عملیات آتش سوزی، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان ارئه دادند.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: مرکز ستاد فرماندهی 125 آتش نشانی رشت در این مدت پاسخگوی 442 تماس شهروندان بود.

وی در ادامه به مشاهده دود از سه باب مغازه واقع در جاده پیربازار اشاره کرد و افزود: این آتش سوزی در ساعت 02:14 بامداد امروز دوشنبه 20 اسفند 97 رخ داد که 8 آتش نشان بهمراه 3 دستگاه خودروی اطفایی به محل حادثه اعزام شدند.

   مومنی با بیان اینکه در این آتش سوزی آتش نشانان سریعا نسبت به اطفای کامل آتش اقدام کردند، افزود : در این حادثه دو باب مغازه دارای بیمه و یکباب مغازه (فاقد بیمه )بوده ادامه داد و گفت : علت و میزان خسارت وارده در دست بررسی است و خوشبختانه این حادثه به کسی آسیب جانی نرسید.

وی در ادامه به 2 مورد قفل درب منزل مسکونی و یک مورد گیر کردن شهروند در داخل آسانسور اشاره داشت و افزود: شهروندی 29 ساله بعلت نقص فنی آسانسور در داخل کابین آن محبوس شده بود که آتش نشانان نسبت به نجات وی اقدام کردند.

 همین گزارش حاکی است: یک مورد آتش سوزی ضایعات و 2 مورد استقرار خودرویی و یک مورد خدمات ایمنی از دیگر اقدامات آتش نشانان بوده است.

گفتنی است: سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با 14 ایستگاه آتش نشانی در حال خدمت رسانی به شهروندان است که با توجه به آماده باش تمامی آتش نشانان حاضر در شیفت کاری؛ 16 افسر ارشد بطور شبانه روز در خدمت سازمان و شهروندان هستند که می بایست در تمامی رخداد های اعلام شده در محدوده ایستگاه مربوطه سریعا به محل حوادث اعزام شوند.

 

 
تعداد بازدید: 19
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal