شهرداری رشت
۱۳۹۹ شنبه ۱۰ خرداد
به سایت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت خوش آمدید
سومین جلسه کارگروه ساختار، تشکیلات و بهبود روش ها به میزبانی کرج برگزار شد 1398/08/12
سومین جلسه کارگروه ساختار، تشکیلات و بهبود روش ها به میزبانی کرج برگزار شد

 

 
سومین نشست کارگروه ساختار، تشکیلات و بهبود روش های شهرداری های کشور با حضور مدیر کل نوسازی و تحول اداری سازمان شهرداری های وزارت کشور، شهرداران و معاونین شهرداری های کرج، رشت، یزد، خرم آباد، ساری، کاشان، آبادان و خوی صبح روز شنبه 98/8/11 در باشگاه میلاد شهرداری کرج برگزار شد.

در این نشست علی کمالی زاده شهردار کرج به عنوان رییس کارگروه ساختار، تشکیلات و بهبود روش های شهرداری ها انتخاب شد.

همچنین جهت بررسی سیستم یکپارچه و جامع اداری و مالی مقرر شد استاندارد سازی بخشنامه ها و دستورالعمل ها در دستور کار قرار بگیرد تا از تفاسیر جلوگیری شود.

در خصوص بررسی نحوه اصلاح یا الکترونیکی نمودن فرایند صدور پروانه ساختمانی –فرایند صدور پایان کار ساختمان –فرایند استعلام بانکی و دفاتر اسناد رسمی مقرر شد با کمک شهرداری کرج و رشت فرایندها بیشتر بررسی شده و فرایند نهایی به عنوان تیپ برای کل کشور قابل استفاده گردد. در انتها رفع موانع بین بخشی برای پاسخ استعلام ها هم توسط سازمان شهرداری ها بررسی شود.

شهردار کرج در این نشست اجرای اساسنامه ابلاغی سازمان شهرداری ها در خصوص سازمان ها را موجب بروز مشکلات فراوان و تقلیل جایگاه سازمان های شهرداری به یک هیئت مدیره بیان کرد. وی علت این اتفاق را تصمیم گیری در سازمان شهرداری ها، بدون لحاظ کردن نظر شهرداری ها برشمرد و تاکید کرد: لازم است تصمیماتی نظیر این با کسب نظرهای کارشناسی و تخصصی از سطح شهرداری ها، گرفته شود.

همچنین در جلسه عصر نشست، آسیب شناسی ساختار سازمانی و اساسنامه سازمان های وابسته به شهرداری ها برگزار شد.

علی بهارمست، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، رضا ویسی، معاون شهرسازی و معماری و متین عاشوری، مدیر نوسازی و تحول اداری به نمایندگی از شهرداری رشت در این نشست حضور داشتند.

 
تعداد بازدید: 273
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal