شهرداری رشت
۱۳۹۹ جمعه ۲۲ فروردين
به سایت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت خوش آمدید
برگزاری نشست تخصصی شهر دوستدار کودک در دومین سالانه شهر پژوهی شهرداری 1398/09/21
برگزاری نشست تخصصی شهر دوستدار کودک در دومین سالانه شهر پژوهی شهرداری

برگزاری نشست تخصصی شهر دوستدار کودک در دومین سالانه شهر پژوهی شهرداری رشت با حضور شهردار محترم و اعضای محترم شورا اساتید دانشگاهی، دانشجویان، نخبگان شهر و همچنین حضور مهمان ویژه این نشست، سرکار خانم دکتر جوانی ریاست محترم اداره سازمانها و جوامع بین الملل وزارت کشور صبح امروز در تالار گفتمان شهرداری رشت برگزار گردید. 

 

دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت بر اهمیت و ضرورت ایجاد زیرساخت های شهری در رشت برای کودکان تاکید و اعلام داشتند که شهرداری رشت به این موضوع با هدف ارتقاء کیفیت زندگی برای کودکان و نوجوانان و استفاده از خدمات مناسب آموزشی و بهداشتی و شهری.... نگاه ویژه ای دارد.

 

همچنین سرکار خانم دکتر جوانی ضمن تقدیر و تشکر از شهرداری رشت در خصوص مشارکت فعالانه در راستای اهداف شهر دوستدار کودک و اقدامات موثر در این حوزه، از اتخاذ تصمیمات جدید در کمیته راهبردی شهر دوستدار کودک در خصوص شهر های پایلوت خبر داد از جمله این تصمیمات تکمیل و ارسال پرسشنامه از سوی شهرداری ها به وزارت کشور برای انتخاب شهرهای پایلوت و ارسال دستورالعمل جدید در راستای اقدامات انجام شده از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و جلسات و کارگاه های اموزشی در این خصوص است.

 

دکتر رضا ویسی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت نیز در این نشست با تاکید بر لزوم تهیه برنامه راهبردی عملیاتی شهر دوستدار کودک با رویکرد توسعه فضاهای شهری مبتنی بر اهداف شهر دوستدار کودک. این اهداف را بسیار با اهمیت برای آینده توسعه شهری دانست و از کلیه سازمان ها و دستگاه های اجرایی و تشکل های مردم نهاد دعوت به همکاری و همراهی برای برنامه ریزی و اقدام به منظور ایجاد فضاهای شهری مناسب برای کودکان، زنان، سالمندان و معلولان در شهر داشتند.


تعداد بازدید: 42
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal