شهرداری رشت
۱۳۹۹ جمعه ۲۲ فروردين
به سایت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت خوش آمدید
بازدید اعضای کمیته راهبری خدمات الکترونیک شهرداری رشت از سیستم یکپارچه شهرسازی شهرداری کرج 1398/10/19
بازدید اعضای کمیته راهبری خدمات الکترونیک شهرداری رشت از سیستم یکپارچه شهرسازی شهرداری کرج
بازدید اعضای کمیته راهبری خدمات الکترونیک شهرداری رشت از سیستم یکپارچه شهرسازی شهرداری کرج و برگزاری جلسه فی‌مابین به منظور بهره مندی از تجارب و نقطه نظرات فنی و کارشناسی آن مجموعه با هدف ارائه خدمات الکترونیک شهرسازی و نیل به شهرداری الکترونیک، انجام شد.
 
 
ارائه خدمات الکترونیک بر خط، با هدف خدمات رسانی مطلوب به شهروندان و کسب رضایت آنان، همواره از برنامه‌های پیش روی شهرداری رشت بوده است. لذا در همین راستا جلسه ای راس ساعت 10 صبح روز یکشنبه مورخ 98/10/15 به میزبانی شهرداری کرج با حضور مدیران و کارشناسان فنی آن سازمان و آقایان ویسی معاون شهرسازی و معماری ، عسکری سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، عیسی پور معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه سه، بهبودی سرپرست اداره معماری و طرح های تفصیلی شهرداری منطقه چهار، علی‌پور مسئول امور نظارت بر سیستم یکپارچه شهرسازی و خانم ها زینی سرپرست اداره تشخیص و ثبت درآمد و نجات کارشناس مدیریت نوسازی و تحول اداری از شهرداری رشت به منظور بازدید از سیستم یکپارچه شهرسازی شهرداری کرج و بهره مندی از تجارب و نقطه نظرات فنی و کارشناسی آن مجموعه با هدف ارائه خدمات الکترونیک شهرسازی و نیل به شهرداری الکترونیک، انجام شد.
در این جلسه، ضمن تشریح سامانه سامان شهر(سیستم یکپارچه شهرسازی شهرداری کرج) توسط اعضای محترم حاضر در جلسه، توضیحات تکمیلی درخصوص بخش‌های مختلف، اعم از روش‌ تدوین فرآیندها، نحوه تعامل درون سازمانی و برون سازمانی ارائه و مراحل دستیابی به سامانه مذکور در 4 بخش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
- گام اول: شروع به کار سیستم یکپارچه شهرسازی
- گام دوم: برقراری ارتباط برون سازمانی و حذف فرآیندهای کاغذی
- گام سوم: خودکارسازی فرآیندهای کمیسیون ماده صد و محاسبات درآمدی
- گام چهارم: صدور استعلام آنی و پیشخوان میز خدمت
 
 
در ادامه جلسه هر یک از اعضاء مباحث مورد نظر، سوالات و چالش‌های موجود در حوزه خود را بیان نمودند تا از تجربه و مدل حل مسئله شهرداری کرج به عنوان تجربه برتر در شهرداری رشت بهره برداری گردد، همچنین مقرر گردید، مستندات، دستورالعمل‌ها، فرآیندها و صورتجلساتی که به منظور دستیابی به ارائه خدمات الکترونیک توسط شهرداری کرج تهیه و تدوین شده در اختیار اعضای کمیته راهبری خدمات الکترونیک شهرداری رشت قرار گیرد.
بعد از اتمام جلسه، اعضای کمیته مذکور با همراهی برخی مدیران شهرداری کرج، از نحوه ارائه خدمات الکترونیک شهرسازی به شهروندان در منطقه 4 شهرداری کرج بازدید نمودند.
 
تعداد بازدید: 46
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal