شهرداری رشت
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۳ مرداد
به سایت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت خوش آمدید
معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت خبر داد: نخستین جلسه کارگروه باز آفرینی شهرداری رشت با هدف هماهنگی بیشتر با مناطق پنجگانه شهرداری برگزار گردید. 1399/02/10
معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت خبر داد: نخستین جلسه کارگروه باز آفرینی شهرداری رشت با هدف هماهنگی بیشتر با مناطق پنجگانه شهرداری برگزار گردید.

نخستین جلسه کارگروه باز آفرینی شهرداری رشت با هدف هماهنگی بیشتر با مناطق پنجگانه شهرداری برگزار گردید.

این جلسه به ریاست رضا ویسی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری رشت، ناصر عطایی معاون مالی و اقتصادی شهرداری ،مجتبی خدمت بین دانا رئیس درآمد های عمومی و اعضای کارگروه در دفتر معاونت برگزار گردید.

معاون شهر سازی و معماری شهرداری رشت، به یکی از پروژه های مهمی که می بایست با پیگیری های صورت گرفته و تخصیص اعتبار دولتی به قید فوریت به نتیجه برسد اشاره نمود و افزود؛ تعریض و بازگشایی خیابان اقتصاد که در محدوده و جنب پیاده راه فرهنگی است، سبب ایجاد دسترسی سواره از محور شریعتی به محور سعدی می گردد که در این صورت بسیاری از مشکلات تردد سواره در آن محدوده مرتفع خواهد شد.

در ادامه جلسه، نرجس محمودی، معاون بازآفرینی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، پیرامون تصویب نامه هیات وزیران و شیوه نامه اجرایی شرکت های بازآفرینی توضیحاتی را ارائه ومسئولیت ها و نحوه همکاری نهاد های مختلف را بیان کرد. ایشان به پروژه های مشترکی که با اداره راه و شهر سازی در حال انجام است و مشکلات و مسائلی که در پیشبرد هر یک از آنها وجود دارد پرداخت که از جمله این پروژه ها (که برای تکمیل آنها نیازمند تخصیص اعتبار نیز می باشد) به احداث پیست دوچرخه سواری، احداث مسیر پیاده روی حوزه آبی تالاب عینک به طول 1400 متر، احداث خانه سلامت و نهاد توسعه محله عینک واحداث خانه سلامت سلیمانداراب اشاره نمود.

همچنین ناصر عطائی معاون مالی و اقتصادی شهرداری نیز ضمن بیان دغدغه های مالی و درآمدی شهرداری، خصوصا در بیان هزینه کرد در پروژه های عمرانی، از حوزه ذیربط در خواست نمود تا با فرصت موجود در بهره گیری از اعتبارات دولتی تخصیص یافته به پروژه های باز آفرینی تلاش همه جانبه در تحقق این اعتبارات و جذب آن داشته باشند. تا با توجه به عدم تحقق بودجه و افزایش هزینه های جاری شهرداری که عملا فرصت تخصیص بودجه داخلی شهرداری به پروژه های عمرانی، مطالعاتی و باز آفرینی شهری را ناممکن نموده بتوان از این ظرفیت در پیشبرد پروژ های باز آفرینی بهره برد.

در پایان؛ رضا ویسی ضمن قدر دانی از حضور اعضای کارگروه، حضور مستمر و اثر بخش در جلسات و پیشبرد امور از طریق اعضا در هر یک از حوزه ها را مهم برشمرد و اعلام نمود؛ جلسات به صورت مستمر و هفتگی به همراه ارائه گزارش نسبت به امورات واگذار شده برگزار گردد.

 
 
 
 
تعداد بازدید: 103
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal