شهرداری رشت
۱۳۹۹ جمعه ۲۴ مرداد
به سایت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت خوش آمدید
پوشش 122 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی در هفته ای که گذشت/ آتش نشـانی رشت 1399/04/29
پوشش 122 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی در هفته ای که گذشت/ آتش نشـانی رشت

 
 

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، آتش نشانان و تیم های امداد و نجات 14 ایستگاه آتش نشانی رشت در هفته چهارم تیر ماه 99 نسبت به پوشش 122 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی اقدام کردند.

شهرام مومنی سرپرست سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: 82 مورد اطفای آتش سوزی ها، 28 مورد عملیات امداد رسانی در حوادث و 22 مورد ارایه خدمات ایمنی از تلاش های آتش نشانان در 7 روزهای گذشته بوده است.

وی با اشاره به 26 مورد آتش سوزی منزل مسکونی و 8 مورد آتش سوزی تجاری، ادامه داد: در این مدت 41 عملیات مهار و اطفای آتش سوزی علفزارها و ضایعات رخ داد که متاسفانه خسارات مالی نیز در بر داشت که بطور مثال می توان به آتش گرفتن یکدستگاه سازه ویلایی در یکی از شهرک های شهر رشت اشاره کـرد که بـر اثر بی احتیـاطی در آتـش زدن ضـایعات دچار حادثه و خسارت شد.

سرپرست سازمان آتش نشانی رشت با تاکید بر ادامه طرح نظارت و پایش ایمنی اماکن پرتردد همچون پاساژها، کارخانجات، مجتمع های تجاری، مسکونی و... توسط تیم پیشگیری آتش نشانان رشت، گفت: ارایه تذکرات ایمنی لازم توسط کارشناسان پیشگیری آتش نشانی به منظور ایمن سازی بیشتر این اماکن، تذکرات ایمنی به مسئولین آن مکان ها ارائه می شود که می بایست ملزم به پیش بینی و ایجاد ایمنی لازم در محیط باشند که در بازدیدهای مجدد بار دیگر کنترل و پایش خواهد شد.

 گفتنی است: در 12 مورد محبوس شدن در آسانسور، 10 مورد محبوس شدن در منازل مسکونی یا بسته شدن ناگهانی درب

منزل مسکونی، 5 حادثه گیر کردن انگشتری و... بالغ بر 23 تن نجات یافتند.

وی در پایان ضمن خدا قوت به تمامی آتش نشانان و کادر اداری و... به تلاش شبانه روزی حوزه فنی خودرویی سازمان آتش نشانی رشت اشاره کرد و ادامه داد: این تلاش ها قابل ستایش است چرا که به پشتوانه حضور پررنگ و بی وقفه کادر فنی و خودرویی این سازمان، خوشبختانه توانستیم با داشتن ناوگان خودرویی سلامت در حین اعزام به عملیات های اطفا و امداد و نجات نسبت به ارایه خدمات پیش قدم باشیم.

 
 
 

 
تعداد بازدید: 314
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal