شهرداری رشت
۱۴۰۲ يکشنبه ۱۳ اسفند
به سایت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت خوش آمدید
 برگزاری جلسه کارگروه شهر دوستدار کودک به منظور برنامه ریزی بزرگداشت  روز جهانی کودک 1401/06/14
برگزاری جلسه کارگروه شهر دوستدار کودک به منظور برنامه ریزی بزرگداشت روز جهانی کودک

معاونت شهر سازی و معماری شهرداری رشت خبر داد:

برگزاری جلسه کارگروه شهر دوستدار کودک به منظور برنامه ریزی بزرگداشت روز جهانی کودک

در اجرای دستورالعمل شهرهای دوستدار کودک ابلاغی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، جلسه کارگروه شورای اجرایی شهر دوستدار کودک در روز شنبه 12 شهریور 1401 در محل معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت و باحضورآقای تاج شهرستانی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر به عنوان عضو ناظر و کلیه نمایندگان دبیرخانه شهر دوستدار کودک در معاونت ها، مناطق و سازمان ها به منظور انجام هماهنگی های لازم جهت برنامه ریزی اقدامات موردنیاز بزرگداشت روز جهانی کودک برگزار گردید.

در ابتدای جلسه ویسی، رئیس شورای اجرایی دبیر خانه شهر دوستدار کودک، ضمن اشاره به اصول و معیارهای اصلی یک شهر دوستدار کودک، لزوم استفاده از فرصت این مناسبت به منظور جلب توجه عموم مردم و مسئولین به اهمیت رعایت حداکثری حقوق کودکان و لحاظ نیازهای آنان در کلیه برنامه ریزی ها و اقدامات را مغتنم دانسته و بر لزوم وجود هماهنگی و برنامه ریزی های مشارکتی، بسیج کلیه امکانات درون و برون سازمانی و استفاده از مشارکت کودکان، جهت رسیدن به اهداف شهر دوستدار کودک تاکید نمود.

وی ضمن قدردانی از حضور همه افراد در این کارگروه، از همه نمایندگان و اعضاء درخواست نمود که نگاه به نیازها و خواسته های کودکان و نوجوانان را در کلیه اقدامات و برنامه ریزی های خود نهادینه نمایند و در اشاعه تفکر ساختن فضاهای شهری دوستدار کودک در همه ارکان مدیریت شهری اهتمام بورزند. استفاده از ظرفیت تمامی افراد و دستگاه های ذی نفع و ذی نفوذ در این حوزه، اطلاع رسانی و مستندسازی تمامی امور مربوط به کودکان و نوجوانان با استفاده از ابزارهای رسانه ای، حفظ یکپارچگی و هماهنگی درون سازمانی در خصوص کلیه موضوعات مربوط به این حوزه و ... از نکات مورد اشاره ایشان در راستای تحقق این امر بود.

در ادامه رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر رشت افزایش امکانات شهر رشت را در حوزه‌های مختلف شهری، رفاهی و خدماتی لازم و ضروری خواند و تصریح کرد: در شهر رشت که به عنوان شهر دوستدار کودک معرفی شده می‌توانیم از نمادهایی برای پاسداشت سنت‌های قدیمی و حتی زبان گیلکی استفاده کنیم تا کودکان از سنین پایه با داشته‌‌های غنی شهر خود که بخشی از فرهنگ آنان است مأنوس شوند.

تاج شهرستانی سالم‌سازی فضای پارکها برای تردد کودکان و ایجاد سازوکاری برای تحقق این مهم را هم خواستار شد و اذعان کرد: تعریف محل‌ها و فضاهایی برای تفریح کودکان در کنار خانواده هایشان یکی از مواردی است که شهر دوستدار کودک رشت باید بر مبنای آن حرکت کند و لازم است مجموعه مدیریت شهری با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران در این عرصه هم ورود کند.

وی تعامل شهرداری رشت با مهدهای کودک را نیز در جهت پیگیری اهداف شهر دوستدار کودک اثربخش و دارای فواید بسیاری ذکر کرد و یادآور شد: فضای عمومی شهر از جمله پل‌های سطح شهر رشت جذابیت لازم از حیث بصری را نه تنها برای شهر دوستدار کودک بلکه برای تمام شهروندان ندارد و لازم است در این زمینه هم تجدید نظرهای لازم صورت گیرد.

 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 234
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal